سیم فنر

معرفی کاربرد فنر در تشک سازی

معرفی کاربرد فنر در تشک سازی

تشک خوب اساس خواب آرام است. کاربرد فنر در تشک سازی از دیرباز با هدف ایجاد راحتی برای مصرف کننده پیشنهاد شد‌.  فنر ها نقش مهمی در این زمینه دارند‌. فنرها علاوه بر متصل کردن لایه های مختلف، به بهبود راحتی و سلامتی ستون فقرات نیز کمک می کنند و بنابراین به شما اجازه می دهند خوب بخوابید.
طیف گسترده ای از محصولات نوآورانه برای کلیه فرآیندهای تولید تشک به کاربران ارائه می شود. علاوه بر انتظارات در مورد مقاومت آنها در طول زمان، استفاده از فنر ها حتی زمانی که نیازهای تکنولوژیکی و تنوع مواد افزایش می یابد آسان و پابرجا است.

در تولید تشک، تعداد زیادی لایه از مواد مختلف چسبانده می شود. بنابراین فنر مورد استفاده باید با انعطاف پذیری بسیار بالا پاسخ گو باشد و در عین حال توانایی اتصال طیف گسترده ای از مواد داخلی تشک را داشته باشد.

تاریخچه کاربرد فنر در تشک سازی

مهم ترین پیشرفت در طراحی تشک، برای اولین بار در اواسط دهه 1800 ایجاد شد. تولیدکنندگان تشک با قرار دادن مجموعه ای از فنرهای یکنواخت در داخل لایه های داخلی تشک، می توانند محصول خود را با بافتی سفت، انعطاف پذیر و یکنواخت تولید کنند.
با این حال، از آنجایی که تولید تشک ‌های به اصطلاح فنر دار داخلی گران بود، در ابتدا فقط کشتی‌ها و هتل ‌های لوکسی که می‌توانستند هزینه را به مشتریان مرفه خود منتقل کنند، آنها را خریداری کردند. پس از جنگ جهانی اول بود که تشک های فنری توسط زالمون سیمونز جونیور، رئیس شرکتی که تا آن زمان تختخواب تولید می کرد، به تولید انبوه رسید.

تشک فنری چیست؟

کاربرد فنر در تشک سازی

کاربرد فنر در تشک سازی برای اولین بار در سال ۱۸۰۰ معرفی شد و به دلیل پشتیبانی و جهش بالا محبوبیت زیادی پیدا کرد. تشک های فنری به عنوان تشک های با فنر داخلی نیز شناخته می شوند. قبل از تشک ‌های فنری، تخت‌ ها شبیه بالش ‌های بزرگ پر از موادی مانند پنبه، یونجه، پشم یا پر بودند که از حمایت کافی برخوردار نبودند. افزودن یک لایه کویل یا فنر باعث بهبود پشتیبانی تشک شد.

ساختار اصلی تشک های فنری شامل کلاف ها یا فنرهای فلزی برای تکیه گاه است که در فوم محصور شده و “لایه تکیه گاه” را تشکیل می دهد. این لایه با مواد یا لوازم داخلی پوشانده شده است که “لایه راحتی” را تشکیل می دهد.
وجود مواد داخلی لایه لایه تضمین می کند که موقع خواب فرد سیم پیچ ها و فنرها را مستقیماً زیر بدن خود احساس  نکند که ممکن است منجر به ناراحتی در مصرف کننده شود. لایه روکش شامل یک رویه لحافی است که میزان زیبایی و نرمی تشک را تعیین می کند. انواع لایه های فوم، پدهای الیافی، لحاف، کلاف و فنر یک تشک فنری را تشکیل می دهند.

در حالی که روکش‌ های لحافی، فوم‌ها و پدهای الیافی به راحتی خواب‌ کمک می‌کنند، سیستم کویل از تشک پشتیبانی می‌کند و جریان هوا را در داخل تشک را افزایش می‌دهد و تنفس آن را افزایش می‌دهد. لایه های سیم پیچ با چگالی های مختلف ساختار پایه تشک های فنری را تشکیل می دهند. کسی که دچار دل درد هستند ممکن است از لایه های سیم پیچی بهره ببرند، زیرا این لایه به عقب رانده می‌شود و از قوس شدن غیرطبیعی بدن آنها جلوگیری می‌کند.

تجربه حس خوب در تشک های فنری و نتیجه مثبت با کاربرد فنر در تشک سازی بسته به عواملی مانند نوع فنر، ضخامت فلز مورد استفاده در ساخت آن (که به عنوان گیج نیز شناخته می شود)، چگالی فنر و نحوه اتصال آنها با یکدیگر متفاوت است.

انواع سیستم های فنری در تشک

کاربرد فنر در تشک سازی

با توجه به‌ کشف تاثیر کاربرد فنر در تشک سازی، برای ساخت تشک های فنری می توان از فنرها و کلاف های مختلفی استفاده کرد. نحوه لایه‌ بندی، چیدمان و اتصال این سیم ‌پیچ‌ها و فنرها در یک بستر، انواع مختلفی را تعیین می‌کند؛ مانند فنر تشک بونل، فنر تشک افست، فنر تشک متصل یا پیوسته، فنر پاکتی یا جیبی، کویل روی کویل و فنر داخلی.

تشک فنر بونل

فنرهای های شبیه به ساعت شنی شکل لایه پشتیبان این تشک فنر داخلی را تشکیل می دهند.  این فنر ها در بین تشک های فنری ارزان ترین هستند و این تشک ها از دوام کمتری نسبت به انواع دیگر برخوردار هستند‌.

تشک فنر افست

فنر های مجزا به یکدیگر متصل می شوند زیرا بسیار نزدیک و محکم به هم می چسبند و یک لایه فنری محکم را تشکیل می دهند که پشتیبانی محکمی از تشک را فراهم می کند.  تشک های فنر افست بادوام هستند، اما فنر های متصل حرکت را منتقل می کنند و چندان گزینه خوبی نیستند.

تشک فنر پیوسته

کاربرد فنر در تشک سازی در این نمونه از تشک بدین صورت است که فنر های پیوسته از یک سیم بزرگ تشکیل شده است که به هزاران سیم پیچ پیچیده می شود تا لایه پشتیبانی را تشکیل دهد. در حالی که این آرایش یک تخت بسیار بادوام ایجاد می کند، حرکت را نیز منتقل می کند زیرا کل لایه پشتیبانی به خوبی به هم متصل شده است.
این طرح یک سیستم پشتیبانی بسیار محکم را فراهم می کند، اما به دلیل اینکه هر جزء به هم متصل می شود، سیم پیچ های پیوسته توانایی بسیار کمتری برای شکل دادن به خود به عنوان یک پروفیل بدنه دارند.

تشک فنر منفصل یا پاکتی

کاربرد فنر در تشک سازی

تشک های فنر جیبی حاوی سیم پیچ های فنر داخلی هستند که به صورت جداگانه در پارچه پیچیده شده اند. آنها جدیدترین نسخه فنر ها برای کاربرد فنر در تشک سازی هستند و از نظر فناوری پیشرفته تر از بقیه هستند و آنها در دسته تشک های فنری گران ترین می باشند. بسته بندی های جداگانه فنر ها انتقال حرکت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و این تخت را به یکی از گزینه های مورد علاقه تبدیل می کند.

تشک فنر روی فنر

دو لایه فنر روی هم چیده شده اند تا پشتیبانی را در تشک فنر روی فنر تقویت کنند. فشار لایه اضافی روی لایه پایه را کاهش می دهد. پشتیبانی و عدم حرکت در این تشک افزایش می یاید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *